Dilek Adaş

Çeşitli film yapım şirketlerinde yapım koordinatörü olarak çalışırken, hayatına hobi olarak soktuğu Yoga’nın hayatını değiştirmesine izin vermiş ve kendini Hindistan ve Kamboçyada multiple Yoga eğitimlerini alarak hocalık yaparken bulmuştur. Yoga Allience 500 saatlik multiple Yoga hocalık eğitimlerini; Hindistan Dharamshala’da Trimurti Yoga ve Keralada Rishikul Yogshala da, tamamlamıştır. Goa’da Ashiyana da yoga da inziva yapma fırsatı bulmuş, Kamboçya’da VineRetreat’de kısa bir süre eğitmen olarak çalıştıktan sonra, İstanbul’da eğitmenlik yapmaya öğrenci olduğunun farkında olarak paylaşmaya devam etmektedir.

KinoYoga, Meghan Currie, Elena Brower, Geoffrey Devereux, Gurmukh Kaur Kalsai gibi farklı ekollerdeki eğitmenlerin workshoplarına katılmıştır. Swami Atma, Kavita Hangargi, Pranayama J, Pankaj Sadana, ile Hindistan’da eğitim almıştır. Hindistanda kaldığı sürede Dalai Lama ile tanışmış ve kendisini elinden geldiğince sadık bir ruhsallık öğrencisi olarak tasvir etmektedir.

Yoga ve doğu felsefesini kendi hayat yolculuğunda elinden geldiğince katmaya çalışırken derslerinde kişiye ve kişinin anatomisine odaklı anda kalma yetisini geliştiren nefes ve dinamik akıcı fiziksel asanaları harmanlar. Yoga seanslarını kişiye ve ihtiyaçlarına özel olarak geliştirerek kişiselleştirmiştir. Ashtanga Vinyasa, Hatha Yoga, Sivananda Yoga, Yin Yoga, Yoga Nidra, Kundalini, Pranayama, Meditasyon, pratiğini yaparak eğitimlerini verdiği alanlardır.Etkinlikler